Elektryczne ogrzewanie podłogowe w łazience – kwestie bezpieczeństwa i instalacji

Planując ogrzewanie podłogowe w łazience wyłożonej płytkami, klienci często zastanawiają się nad bezpieczeństwem. Łazienki, toalety i prysznice to bardzo wilgotne miejsca. Istnieje duże ryzyko wycieków z pękniętych rur wodnych lub węży. Ogrzewanie podłogowe w toaletach może również ulec uszkodzeniu w trakcie użytkowania, np. w wyniku demontażu toalet lub innych urządzeń sanitarnych.

Zalety elektrycznego ogrzewania podłogowego w łazience

Po gorącej kąpieli lub prysznicu potrzebujesz ciepła i komfortu. W tych pomieszczeniach najważniejszy jest komfortowy mikroklimat. Oprócz oczywistych korzyści, takich jak komfort nóg, istnieje szereg subtelnych korzyści. Oto niektóre z nich: ogrzewanie podłogowe w łazience ogranicza tworzenie się skroplin; przyspiesza wysychanie wilgoci; rozwiązuje problem pierwszych pięter; nie psuje projektu, ponieważ jest zamurowany pod płytkami; brak ryzyka wycieku; niski koszt instalacji; wyklucza pojawienie się grzyba i pleśni.

Poniższe wskazówki dotyczą nie tylko ogrzewania podłogowego w łazience, ale również instalacji elektrycznej. I to nie tylko do pomieszczeń mokrych, bo nie można wykluczyć sytuacji, w których sąsiedzi z góry zalewają się wodą lub woda wlewa się do sypialni czy pokoju dziecięcego. Jastrych cementowo-piaskowy jest bardzo higroskopijny. Jastrych pobiera wilgoć nawet z powietrza.

Udostępnij: