Co warto wiedzieć o malowaniu mieszkania?

Statystyczny Polak maluje mieszkanie raz na 5 lat. Oczywiście są osoby, które robią to częściej, bo chcą zmienić styl domu, albo po prostu chcą odświeżyć wygląd ścian. Sporo osób samodzielnie zajmuje się malowaniem mieszkania jednak dobrym pomysłem jest zatrudnienie fachowca, który ma w tym doświadczenie i co ważniejszej — odpowiedni sprzęt. Co trzeba wiedzieć o malowaniu?

Od czego zacząć malowanie mieszkania?

Choć malowanie mieszkań, może nam się wydawać bardzo łatwe, to takie nie jest. Trzeba odpowiednio się do niego przygotować, kupić nie tylko farbę, ale i dodatkowe środki gruntujące, rozpuszczalniki, pędzle czy wałki. A nawet potrzebna będzie drabina. Pierwszym krokiem zawsze powinno być wyniesienie mebli lub ich przestawienie na środek pomieszczenia. Wszystkie elementy, które mają zostać w środku należy przykryć folią malarską, w tym kładziemy ją na podłodze.

Kolejny etap to przygotowanie ścian i sufitu. Malowanie mieszkań trzeba zacząć od wyczyszczenia lub chociaż odkurzenia ścian. Na tak przygotowane ściany nakładamy warstwę gruntującą, do której wybrana farba odpowiednio wsiąknie. Samo malowanie powinno być bardzo dokładne. A jeśli pojawią się trudno dostępne miejsca, dobrze jest z wałków malarskich przerzucić się na pędzle. Istotne jest też, aby sprawdzić po pomalowaniu czy farba nie pozostawiła nieestetycznych smug.

 

Udostępnij: