Iniekcje ciśnieniowe Kraków

Iniekcje ciśnieniowe to rozwiązanie wykorzystywane w miejscach, w których konieczne jest wykonanie wzmocnienia grubych, a często wilgotnych murów. Odpowiedni sprzęt, doświadczenie oraz najwyższej jakości iniektory są gwarancją skuteczności zabiegu i ochrony murów przed dalszym niszczeniem. Jak wykonywane są iniekcje ciśnieniowe Kraków?

Podstawą jest weryfikacja stanu muru. Na tej podstawie podejmowana jest decyzja co do rodzaju stosowanej iniekcji. Iniekcje ciśnieniowe wykonywane są po przygotowaniu otworów o odpowiednim rozstawie, którymi będzie – najprościej rzecz ujmując – podawany iniektor. To kluczowy moment przygotowywania iniekcji ciśnieniowej, od niego między innymi zależy efektywność i bezpieczeństwo zabiegu.

Iniekcje ciśnieniowe Kraków

Iniekcje ciśnieniowe Kraków wymagają także zamontowania w przygotowanych otworach tak zwanych pakerów, czyli końcówek iniekcyjnych. To dzięki nim preparat może dotrzeć do głębszych warstw muru. W tym momencie rozpoczyna się najważniejszy etap procesu iniekcji, czyli wtłaczanie iniektora. Sposób jego aplikacji jest niezwykle istotny, aby na przykład zbyt wysokie ciśnienie nie uszkodziło ściany.

Rolą specjalistów jest więc określenie maksymalnego ciśnienia, a także wykorzystanie profesjonalnego sprzętu, umożliwiającego podawanie iniektora równomiernie do każdego pakera. Maksymalnym poziomem ciśnienia, stosowanym w iniekcjach ciśnieniowych, jest 10 barów. Wielu inwestorów zastanawia się, czy iniekcje ciśnieniowe można wykonać samodzielnie? Nie. Nie jest to polecane, z uwagi na konieczność zachowania należytej ostrożności przy podawaniu iniektora. Niezbędne jest więc nie tylko dysponowanie profesjonalnym sprzętem, ale przede wszystkim doświadczenie w realizacji tego typu prac.

Udostępnij: