Ławki miejskie – na jakie postawić?

Ławki miejskie dają możliwość wypoczynku osobą w każdym wieku. Są rozmieszczone w różnych częściach miejscowości, a szczególnie w parkach oraz na zielonych skwerach. Tego rodzaju ławki są narażone na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, dlatego powinny być wykonane z solidnych materiałów.

Estetyczne i wytrzymałe ławki miejskie

Pierwszą cechą, która powinna wykazywać wysokiej jakości ławka miejska jest trwałość i wysoka odporność na czynniki zewnętrzne. Powinna być wykonana z materiałów niewrażliwych na śnieg, mroź, wilgoć oraz silne promieniowanie słoneczne. Ponadto ławki w miastach są narażone na częstsze akty wandalizmu w postaci prób ich dewastacji. Z tych powodów warto stawiać na modele, których konstrukcje opierają się na elementach stalowych lub żeliwnych.

Ławki miejskie wykonane z metalu sprawdzą się w nowoczesnych aranżacjach. Są niezwykle odporne i estetyczne. Nie oznacza to konieczności rezygnacji z tradycyjnych rozwiązań. Ciekawym połączeniem są ławki o metalowej lub betonowej konstrukcji, których siedziska są wykonane z solidnego drewna, na przykład sosnowego. Takie połączenie stanowi kompromis zapewniający wysoką trwałość i ponadczasową elegancje. Jest to rozwiązanie, które sprawdzi się w parkach oraz w miejskich dzielnicach zaaranżowanych w klasycznym stylu.

Udostępnij: