Serwis regałów magazynowych – badanie i konserwacja

Regały podlegają codziennie działaniu olbrzymich sił. Bardzo często zdarza się także, że używane są niezgodnie z przeznaczeniem, albo obciążane ponad miarę. Powoduje to liczne deformację, które mogą doprowadzić nawet do zawalania regału. Taki wypadek zaś może zaś spowodować uszczerbek na zdrowiu pracownika lub klienta, a to wiąże się już z poważnemu prawnymi konsekwencjami np. odszkodowaniem. Warto więc zadbać o zapewnienie odpowiedni serwis regałów, gdyż tak zapewnimy sobie bezpieczeństwo zarówno dla nas samych jak i naszych pracowników oraz klientów. 

Na czym polega serwis regałów? 

Serwis regałów to sprawdzenie przez odpowiedni zespół specjalistów elementów ich konstrukcji. Zostanie sprawdzony stan kluczowych elementów i wykryte potencjalne uszkodzenia. W przypadku wykrycia nieprawidłowości specjaliści od serwisu regałów zarekomendują odpowiednie działania. Może to być np. zabezpieczenie konektorów belek, wzmocnienie systemów ochronnych czy zmiana systemu kotwienia. 

Specjaliści od serwisu regałów są w stanie także podpowiedzieć odpowiednie rozwiązania zwiększające ich żywotność. Dobrym przykładem może tu być kwestia zabezpieczenia regałów przez uderzeniami np. przez wózki widłowe. Takie uderzenia choć wyglądają na niegroźne to mogą powodować potencjalne konsekwencje dla stabilności regału. Warto więc zadbać o odpowiednie ich zabezpieczenie przed bezpośrednimi uszkodzeniami mechanicznymi np. poprzez instalację odpowiednich odbojników czy osłon.

Wszystkie działania dotyczące serwisowania regałów mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa konstrukcji i uniknięcie niebezpiecznych wypadków związanych z możliwych zachwianiem czy zawaleniem regału. Warto więc skorzystać z usług specjalistów by oszczędzić sobie kłopotu i zapobiec wypadkom. 

Udostępnij: